Porady prawne dla każdego
praca urzędników
Dodane przez: JaxStrong
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Potrzebne w wielu firmach - co dobrze jest zorganizować przy zakładaniu firmy?

Kiedy stawiamy pierwsze kroki prowadzać firmę tak naprawdę o wielu rzeczach zupełnie nie mamy pojęcia. Jednak z każdym dniem wychodzi na to, że jednak nie jest tak tragicznie. Bo wiadomo, że non stop rozwijamy się. Na sto procent również będziemy musieli uzyskać informacje, czym ogółem są znaki towarowe i czy w my sami nie mamy może jakiegoś znaku, który chcemy jakoś zastrzec.
znak towarowy
Dodane przez: Niels Heidenreich
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Znak, który będzie znakiem rozpoznawczym naszej marki. O jakie aspekty prawne należy zadbać?

W obecnych czasach powinniśmy pamiętać o tym, że firma musi posiadać jakieś logo, które skojarzy się z konkretną firmą. Bo dobrze jest zrobić znak, który okażę się rozpoznawalny bez względu na miejsce na świecie. Także powinniśmy mieć na uwadze, to, żeby projektując logo wybrać uniwersalne pomysły. Ale by owe logo rzeczywiście należało do naszej firmy należy je zarejestrować. W takiej sytuacji nasza firma będzie posiadała własny znak towarowy. A jeżeli chodzi o znaki towarowe, to są one chronione na mocy ustawy, która nie daje możliwości ich kopiowania i nie pozwala na ich wykorzystanie bez jakiejkolwiek zgody.
Prawo
Dodane przez: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu

Propozycja kancelarii prawnej - jak wytypować najlepszego wśród tylu ofert?

Często wydaje nam się, że ludzie zajmujący się prawem po prostu mają za zadanie przeprowadzić sprawę do pasującego końca dla klienta. W dodatku wydaje nam się, że są nieprzystępni i mowią dość zawile.
grupa prawników
Dodane przez: Steven Vance
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Usługi świadczone przez prawników

Profesja prawnika wiąże się z dużym szacunkiem właściwie w większości krajów. Jest tak na przykład z uwagi na wieloletnie i uważane za skomplikowane studia, które musi skończyć każdy kandydat na prawnika. Zdanie studiów na kierunku prawniczym zazwyczaj wymaga sporej dawki samozaparcia, a przede wszystkim własnego wysiłku w formie samodzielnej nauki.
umowa
Dodane przez: Startup Registry
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - sprawdź, jakie prawa oraz obowiązki posiada pracodawca

Gdy mamy własną firmę, posiadamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy też pamiętać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Oczywiście nie zawsze pracownicy chcą się na to zgadzać. Jednak, gdy ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji odnosi się do o wiele dłuższego czasu, tak, więc zanim podpiszemy umowę powinniśmy ją punkt po punkcie przeczytać.
prawnik
Dodane przez: nexa.center
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Potrzebujesz prawnika, lecz czy wiesz jakie cechy powinien posiadać? Jaki specjalista w tym obszarze będzie najbardziej niezawodny?

Nasze życie oferuje różnorodne niespodzianki, niektóre z nich są wspaniałe, oczekujemy na nie, inne raczej odmiennie - smutne, a nawet dramatyczne. Czasami jest tak, iż wymagamy wsparcia z wielu stron. Najistotniejsze jest wsparcie od najbliższych, nie da się go przecenić. Ta więź emocjonalna i zrozumienie ma wpływ na naszą lepszą kondycję. Niestety, rodzina nie pomoże w okolicznościach natury prawnej, a one bardzo często powodują wiele trudności.
ksiazki do prawa

Rady prawne

Wśród ofert wyszukać dziś można mnóstwo propozycji, które wypływają od najlepszych prawników na Dolnym Śląsku. Rozbudowane opcje, jakie oferuje obecnie kancelaria prawa gospodarczego z Wrocławia, zaskoczą niejednego zainteresowanego. Mnóstwo z nich szczyci się szczególną renomą i znacznie przerasta pod różnymi względami swoich konkurentów. Warunki, jakie są aktualnie przez te kancelarie spełniane, docenione zostały przez klientów już dawno.
tłumaczenia
Dodane przez: Elizabeth Krumbach Joseph
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Tłumaczenia prawnicze – znajdź profesjonalne biuro

Nie ma wątpliwości, że wielu ludzi nie posługuje się językiem obcy na tyle, na ile by chcieli. W wyniku tego sami częstokroć jesteśmy niejako zmuszeni do korzystania z usług tych, którzy mają wiedzę potrzebną do przetłumaczenia danego tekstu pisanego czy też treści mówionej. Niestety czasami jest i tak, że bez odpowiedniego wykształcenia, nawet przy znajomości języka nie mamy możliwości go zużytkować z powodu tego, że dane do translacji dokumenty wymagają przełożenia przez przysięgłego tłumacza, kzawodowo zajmującego się tego typu kwestiami. Z tej też przyczyny wzięły się różne miejsca, w których można liczyć na pomoc fachowca.
strona sklepu internetowego na laptopie
Dodane przez: Serge Kij
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W sytuacji, jeśli planujesz otworzyć sklepik sieciowy, musisz zaprojektować dobry regulamin

Z roku na rok internet zyskuje coraz znaczniejsze grono zadowolonych odbiorców i robi się coraz powszechniejszy. Wzrasta także popularność zakupów dokonywanych za pośrednictwem stron internetowych. Konsumenci cenią sobie sklepy w internecie, bowiem zakupy w nich są bardzo komfortowe oraz łatwe, a niejednokrotnie również opłacalne pod kątem cenowym. W wypadku, jeśli chce się odnieść sukces w handlu, warto uruchomić także sklepik sieciowy.
dokumenty patentowe
Dodane przez: Intel Free Press
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co to jest znak towarowy oraz jaką metodą go zarejestrować?

Mamy zamiar założyć własną firmę, pomyśleliśmy już o wszelkich formalnościach. Mamy także opracowaną całą strategię marki jak i zaplanowaną akcję promocyjną aby dotrzeć w łatwiejszy sposób do potencjalnych klientów. Czy faktycznie na pewno mamy zrobione wszystko? Należy pomyśleć nad rejestracją naszego znaku towarowego. W jaki sposób oraz czemu opłaca się to zrobić?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.