Porady prawne dla każdego
Port lotniczy
Dodane przez: blu-news.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Na czym polega odprawa celna i jak przebiegają wszelkie związane z nią podejmowane kroki

Odprawa celna - choć większość z nas niejednokrotnie słyszy te słowa, tak naprawdę nie zawsze do końca zdajemy sobie sprawę czym jest i jakie procedury obejmuje. Odprawa celna to skontrolowanie towarów i dokumentów, a także pobór cła i podatków. Jest to dopełnienie wszystkich procedur niezbędnych przy przejmowaniu towarów, bagaży czy też po prostu ludzi przy przejeżdżaniu granicy celnej.
Rozwód
Dodane przez: Marc Hatot
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak odpowiedzialnie i z klasą przeprowadzić sprawę rozwodową?

Każdy z nas dobrze wie, że życie jest nieprzewidywalne i w szeregu przypadków pełne niespodzianek. Niestety, w szeregu przypadków zdarzają się nam także sytuacje bolesne, jakie nie są do końca przez nas zamierzone. Sytuacje takie najczęściej mają miejsce na tle rodzinnym.
podatki
Dodane przez: Simon Cunningham
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Rozliczenie deklaracji podatkowej za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Przybliżający się okres rozliczeń podatkowych każdego roku wiąże się z dużą ilością nerwów oraz często pobocznych wydatków – związanych chociażby z koniecznością wynajęcia księgowego. Jednak stworzenie deklaracji nie musi być tak bardzo kłopotliwe jak do tej pory.
tłumaczenie
Dodane przez: _ Kripptic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób sprawnie znaleźć wykwalifikowanego tłumacza przysięgłego?

Współcześnie często występuje potrzeba używania w różnych sytuacjach języka angielskiego. Wiele krajowych firm współpracuje z zagranicznymi partnerami.
polska na mapie
Treści źródłowe: pixabay.com

Możliwości dotyczące legalizowania pobytu w Polsce

Cudzoziemcy będący na terenie naszego kraju, jak i Polacy rozsiani po rozmaitych zakątkach na świecie powinni mnóstwo wiedzieć na temat legalizacji pobytu w danym miejscu. Ten temat musimy zgłębić. Szczególnie dobrze będzie wówczas, gdy do naszej dyspozycji będzie doświadczony adwokat imigracyjny.
prawo

Niezgoda na nowe zatrudnienie a odprawa – czy nowe ustawodawstwo jest skuteczniejsze w tej kwestii?

W związku z coraz częstszym przechodzeniem na umowy zlecenie i dzieło, etaty zmniejszają się liczebnie, ewentualnie są dzielone. Zmiana warunków płac, wynikająca przeważnie ze zmiany formy zatrudnienia (szczególnie na niekorzystnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko pracownikom. Nic dziwnego, że pracujący przez lata na umowie o pracę nie przyjmą informacji szefa o zmianie warunków na pół etatu, czy zlecenie.
Prawo

W jakich sytuacjach trzeba wybrać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla wszystkich z nas

Nie należy znać się dobrze na wszystkich dziedzinach. Jeśli popsuje nam się auto, udajemy się do warsztatu samochodowego. W przypadku, gdy pralka nie pracuje dobrze wzywamy fachowca. Podobna zasada powinna obowiązywać, gdy chodzi o aspekty prawne. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas uchronić przed wieloma późniejszymi problemami. W jakich sytuacjach trzeba udać się do prawnika?
prawnik
Dodane przez: Steven Vance
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Usługi oferowane przez biura prawnicze

W życiu człowieka stosunkowo często zdarza się, że konieczna jest porada wykwalifikowanego prawnika. Niezbyt często bowiem zwykli ludzie bez wykształcenia prawniczego posiadają na tyle rozległą wiedzę w tym zakresie, że są w stanie podołać zawiłym przypadkom prawnym.
Odzież militarna
Dodane przez: U.S. Army
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Samoobrona w Polsce

Jak żyć, gdy niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem? Jak sobie poradzić, kiedy przeżyliśmy atak w trakcie, jakiego zostaliśmy pobici? Jak tym bardziej żyć, kiedy broniąc się przed napastnikiem sami staliśmy się według sądu napastnikami? To dopiero odczuwalne, kiedy samoobrona stosowana w słusznym celu ochrony swojego życia jest różnorodnie analizowana, a my musimy tłumaczyć się z tego, iż po prostu się... broniliśmy?
firma odzyskiwanie długów
Dodane przez: Mark Warner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym się różni adwokat od radcy prawnego? O jakich sprawach koniecznie trzeba pamiętać?

Adwokat i radca prawny wykonują różnorakie zawody, lecz ostatnimi czasy dostrzegalne jest minimalizowanie różnic pomiędzy tego rodzaju zawodami. Co najlepiej wiedzieć na ten temat?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.